czwartek, 18 listopada 2010

Powitanie - reaktywacja

Teraz należy ładnie dygnąć i powiedzieć „dzień dobry”. Toteż Fraa mówi.
Dzień dobry.

Tak naprawdę „dzień dobry” po raz drugi, stąd mowa o reaktywacji.

Otóż sprawy mają się tak:

Fraa kontynuuje swoją blogaskową wędrówkę. Poprzednia przeprowadzka miała miejsce co prawda w obrębie blox.pl, jednak tym razem kawiarka uznała, że zdecydowanie należy zmienić lokum. Przynajmniej na razie nie może być mowy o stronie ambitniejszej niż blog, następuje więc próba zaprzyjaźnienia się z blogspotem.

Pierwsze wrażenie jest całkiem pozytywne – szczególnie Fraa polubiła przyjazny dla niekumatego użytkownika panel do edycji wyglądu bloga. Ale i inne opcje można wygodnie zmieniać, choćby sposób wyświetlania komentarzy, czego nie dało się modyfikować na blox.pl. No i nie ma problemów z tym, żeby obrazek w nagłówku był jednocześnie linkiem.

Nieco szkoda przerywać ciągłość, ale z drugiej strony nie ma sensu męczyć się w miejscu, które do końca nie spełnia kawiarczych wymogów. Fakt, tutaj też nie jest aż tak cukierkowo: archiwum wyświetla się jedynie w formie listy, a nie ma dostępnego kalendarza, który Fraa zdecydowanie preferuje. Nie można (a jeśli można, to Fraa jeszcze nie wie jak) zmienić favicony, nad czym kawiarka ubolewa, bo bardzo lubiła własnoręcznie narysowane ziarenko kawy, które wyglądało jak półdupek. Tutaj, niestety, jest jakieś trywialne "B" na pomarańczowym tle. O ile kawiarka zauważyła, nie ma kategorii - są jedynie etykiety. Fraa jeszcze do końca nie wie o co chodzi, ale przypuszcza, że to odpowiednik bloxowych tagów. To akurat nie jest wielkim mankamentem, raczej kwestią przyzwyczajenia.
Co najsmutniejsze, adres fraa.blogspot.com był już zajęty.

Ale Fraa liczy na to, że do archiwum też się przyzwyczai, faviconę przeboleje, a adres... no trudno, trudno.


(EDIT: Weheee, faviconę można zmienić!)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...