czwartek, 5 września 2013

"Teorie spisków" albo parę uwag o WC

Jak przerażone zwierzę biegł na oślep przez ciemny las. Serce tłukło mu się gdzieś w przełyku, skurcze łapały łydki — biegł mimo to, niepomny na zimny pot i chlaszczące go po nogach kolczaste gałęzie krzewów. Gdzieś za jego plecami wyła syrena i wrzeszczeli ludzie. W każdej chwili spodziewał się słupa halogenowego światła; wiedział, że tamci mają helikoptery. Mieli wszystko — był szalony, że się na to porwał.
Tyle że się udało.
Prawie.
Hałas nasilił się; przez szum krwi w uszach przedarło się odległe szczekanie psów. Zahaczył o jakiś wystający korzeń, ale zdołał utrzymać równowagę, nawet mimo rąk zajętych kurczowym ściskaniem teczek. Wiedział, co oznacza upadek. Adrenalina trzymała go w górze.
Granica lasu nie mogła być daleko, a za nią czekało zbawienie. Wizja wolnego świata. Wolnego od kłamstw, konspiracji i intryg. Wszyscy się dowiedzą: o Tudorach i o Watykanie, o Kennedym i globalnym ociepleniu. Długo skrywane tajemnice w końcu miały wyjść na jaw.
W półmroku widział już prześwit między drzewami.
Teczki ciążyły mu w ramionach. Nie poddawał się.
Prawda czekała na ujawnienie.

***

Dzień dobry Państwu. 

Dziś chciałam w paru słowach objaśnić to takie coś, co wykwitło u góry bloga, tam pod nagłówkiem. Tak – jest to perfidna reklama. I wcale się z tym nie kryję. Kliknięcie w nią, do czego oczywiście zachęcam, zapraszam i namawiam, owocuje zawitaniem na stronie nowopowstałego Wydawnictwa Craiis (w skrócie: WC, ma też nieoficjalne logo, ale pewnie nie wolno mi go pokazywać…). 
Czym będzie się zajmować Wydawnictwo Craiis? W telegraficznym skrócie – fantastyką. Zamierza szukać ciekawych, niebanalnych opowieści zarówno debiutantów, jak i bardziej doświadczonych autorów. Czym WC ma szanse różnić się od innych wydawnictw fantastycznych? Cóż, czas pokaże, ale liczę na to, że przede wszystkim wniesie pewien powiew świeżości. Będą nowe nazwiska, więc można mieć też nadzieję na nowe ujęcia gatunku. Zespół WC deklaruje, że chce wyjść do ludzi i postawić na bezpośredni kontakt z czytelnikiem. Odpowie na każdego maila, a do wymiany opinii na linii wydawnictwo - czytelnicy dodatkowo posłuży forum dyskusyjne oraz fanpage na FB.
Pierwszą pozycją wydaną przez WC będą Teorie spisków. Jest to pokonkursowa antologia opowiadań krążących wokół… no cóż, teorii spiskowych. Teraz pozostaje mi tylko rzucić cytatem ze strony i się wycofać. I zachęcić do zakupu, o. Przedsprzedaż rusza już niebawem, na chwilę obecną wiadomo, że książki będzie można zamawiać na Chrzanowskich Dniach Fantastyki, łódzkim Kapitularzu, a także bezpośrednio w sklepie na stronie wydawnictwa. 

***

Nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Myślisz, że Big Brother to tylko taki tam program telewizyjny? Albo że Lotto jest jedynie sprawną machiną nabijania kasy? Skoro już przy tym jesteśmy, to jak dobrze znasz tajemnice angielskich Tudorów? I przede wszystkim – co naprawdę, ale tak naprawdę, stało się z Kennedym?

„Teorie Spisków” zabierają czytelnika na niezapomnianą przejażdżkę po mrocznych tajemnicach ludzkości. Trzynastu początkujących autorów przedstawia swoje wizje świata – świata, w którym rzeczy pozornie ze sobą niezwiązane okazują się częścią większego planu, a połączenia między nimi są równie dziwne, co przerażające.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...